Policjanci z Jabłonny zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Jego pasażer próbował ratować kolegę i zaoferował mundurowym łapówkę. Gdy została ona odrzucona, również i kierowca próbował ich przekupić. Całe zdarzenia skończyło się tym, że obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w zeszłą niedzielę około godziny 22.00. Do policjantów wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Informacja ta natychmiast została przekazana do załóg będących w terenie. Po kilku minutach pijany kierujący został zatrzymany. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Gdy chcieli go przebadać alkomatem, swojego kolegę postanowił wziąć w obronę jego – też pijany – pasażer. Mężczyzna zaproponował mundurowym 200 złotych łapówki w zamian za puszczenie 24-latka wolno. Policjanci, co było do przewidzenia, odrzucili tę ofertę i powiadomili 37-letniego pasażera, że dopuścił się przestępstwa i również zostanie zatrzymany. Słysząc to kierowca postanowił podbić stawkę i zaoferował 1290 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 24- i 37-latek usłyszeli zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Grozi im za to do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Młodszy z zatrzymanych mężczyzn odpowie ponadto za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.