Przed kilkoma laty rozdawano je seniorom w legionowskim ratuszu, teraz do odbioru bezpłatnych Kopert Życia zaprasza starostwo. Tym razem już nie tylko ludzi w wieku 60+, lecz wszystkich mieszkańców powiatu.

Cel akcji z Kopertami Życia w roli głównej jest prosty: ułatwienie, nomen omen, życia ratownikom medycznym, którzy w przypadku nagłej interwencji będą mieli dostęp do kluczowych z ich punktu widzenia danych o pacjencie. W specjalnej kopercie powinny znajdować się jego dane osobowe, lista przebytych chorób, zażywanych leków, ewentualnych uczuleń, a także numer telefonu do bliskiej osoby.

Ponieważ tego typu sprzęt – słusznych rozmiarów i łatwy do znalezienia, znajduje się w niemal każdym mieszkaniu, pomysłodawcy akcji sugerują włożyć kartę do lodówki, a następnie umieścić na niej naklejkę z nadrukiem Koperta Życia. Umożliwi to ratownikom, lecz również policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz służbom socjalnym błyskawiczne zorientowanie się w sytuacji.

Oferowane przez starostwo Koperty Życia (wraz z kartą informacyjną) można nieodpłatnie odebrać w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Legionowie, w punkcie paszportowym na terenie miejskiego ratusza oraz w rejestracji NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4.

Poprzedni artykułLiga na szóstkę
Następny artykułChłop wolnemu nie przepuści
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.