Każdy kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko licytacje, koncerty i szeroko pojęte imprezy kulturalne, ale też i całkiem pokaźna liczba wydarzeń o charakterze sportowym. Podczas tegorocznego 27. finału WOŚP nie będzie inaczej. Miłośnicy dobroczynności połączonej z aktywnością ruchową w ten weekend również znajdą coś dla siebie. Najwięcej powodów do radości będą mieli miłośnicy biegania.

Pierwszą imprezę biegową odbywającą się w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na sobotę (12 stycznia) na godzinę 12.00. Będzie to „Bieg bez focha”, zorganizowany przez grupę Wybiegaj Siebie, Stowarzyszenie SPP „Nadzieja” UTW, Przedszkole Miejskie nr 12 im Króla Maciusia w Legionowie i DPD Arenę Legionowo. Trasa biegu liczy pięć kilometrów i prowadzi legionowskimi chodnikami. Start zaplanowano przed Przedszkolem Miejskim nr 12 przy ul. Królowej Jadwigi 7. Obowiązują stroje lub przynajmniej akcenty karnawałowe. Dla pierwszych 200 osób, które ukończą trasą i oczywiście wrzucą coś do WOŚP-owej puszki, DPD Arena Legionowo i prezydent miasta przygotowali pamiątkowe medale. Na wszystkich uczestników imprezy będzie też czekała kawa, ciastko no i licytacje niespodzianek. – Bieg należy traktować jako wspólny trening. Każdy uczestnik bierze udział w biegu wyłącznie na własną odpowiedzialność – przestrzegają organizatorzy.

Gmina Nieporęt w ramach 27. finału WOŚP zaprasza z kolei na drugą edycję Spontanicznej Aktywności Ruchowej (SAR), która odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. W programie imprezy: bieg na dystansie 5 km, MTB – 10 km, Duathlon – 5 km biegu + 10 km MTB, biegi dzieci na różnych dystansach i marsz Nordic Walking na 5 km. Opłata startowa wynosi minimum 27 złotych, a cały dochód zostanie oczywiście przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapisy na imprezę są prowadzone na stronie www.zapisy.sts-timing.pl, a szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć pod adresem www.biegambolubie.com.pl.

Swoją imprezę biegową w ramach WOŚP będzie też miała gmina Wieliszew. Jest to kolejna już edycja „Biegu z sercem”. Odbędzie się on w niedzielę 13 stycznia o godzinie 10.00. Start zaplanowano przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliszewie. Trasa biegu głównego liczy 2 kilometry (SP nr 2 w Wieliszewie, Al.Solidarności, Urząd Gminy Wieliszew, Osiedle Royal). Jest też możliwość uczestniczenia w wydarzeniu z kijkami nordic walking, na rowerze lub też idąc. 200 pierwszych uczestników biegu, którzy na mecie wrzucą do puszki minimum 10 złotych na WOŚP, otrzyma pamiątkowy medal. Po biegu głównym będzie też możliwość rekreacyjnej przebieżki z Mistrzynią Świata w Biegu 24H Patrycją Bereznowską (około 5-8 km). – Bieg należy traktować jako wspólny trening. Każdy uczestnik bierze udział w biegu wyłącznie na własną odpowiedzialność – tutaj także pojawia się taka informacja od organizatorów.