Legionowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie znaleziony portfel, a wraz z nim kartę płatniczą. Wszystko wskazuje na to, że 61-letni Marek S. przy jej użyciu dokonał 8-krotnego włamania na konto. Zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat pozbawienia.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie ustalili i zatrzymali podejrzanego o przywłaszczenie karty płatniczej oraz jej 8-krotne użycie włamując się na konto pokrzywdzonego. Z ustaleń policjantów wynika, że 61-letni mieszkaniec Legionowa pod koniec czerwca tego roku znalazł portfel, w którym była m.in. karta bankomatowa. W ciągu kilku godzin za pomocą ustalonego kodu PIN z bankomatu wypłacił 500 złotych. Następnie mężczyzna użył jeszcze 7 razy karty- płacąc za swoje zakupy w różnych sklepach. Łącznie podejrzany dokonał 8 transakcji na łączną kwotę ponad 700 złotych. Nieuczciwy znalazca usiłował posłużyć się nieswoją kartą płatniczą ponownie, ale bankomat „wciągnął” już kartę, gdyż właściciel zastrzegł ją – informuje st. Asp. Justyna Stopińska z legionowskiej policji. 61-latka namierzyła kamera zainstalowana przy bankomacie. Od tego mężczyznę dzielił już tylko krok, aby znaleźć się w rękach policji. Marek S. usłyszał łącznie 8 zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.
– Legionowscy policjanci przypominają, aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji. Nigdy nie należy też razem z kartą płatniczą przechowywać zapisany kod PIN – przestrzega st. asp. Stopińska.

KG