Wczoraj (21 grudnia) w nocy w Jeziorze Zegrzyńskim tonął 23-letni obywatel Ukrainy. Dzięki natychmiastowej reakcji serockich policjantów, mężczyznę udało się uratować.

Kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o osobie topiącej się w Jeziorze Zegrzyńskim w Jachrance, natychmiast udali się pod wskazany adres. – Policjanci na miejscu zdarzenia byli już po kilku minutach. Tam czekał na nich zgłaszający, który wskazał na kolegę znajdującego się w wodzie. Mężczyzna resztkami sił próbował utrzymać się na wodzie. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania i wyciągnęli tonącego na brzeg. Następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej. 23-letni obywatel Ukrainy był przytomny, ale wyziębiony i nie było z nim kontaktu słownego – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Kolega 23-latka oznajmił policjantom, że szedł z nim wzdłuż jeziora, kiedy ten niespodziewanie wpadł do wody. Mężczyzna na początku próbował sam wyciągnąć kolegę z wody. Kiedy jednak ten coraz bardziej oddalał się od brzegu, zadzwonił po pomoc na numer alarmowy 112.
Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zapobiec tragedii. 23-letni obywatel Ukrainy został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. – Policyjna załoga, która uratowała życie mężczyzny to mł. asp. Adam Baka i st. sierż. Jarosław Gos. Pierwszy z funkcjonariuszy służy w Policji od 17 lat, drugi natomiast 6 lat temu wstąpił w szeregi formacji. Obaj zachowali się profesjonalnie, a ich postawa zasługuje na uznanie – podsumowuje podkom. Kuligowska.
KG