Pijany 19-latek bez prawa jazdy kierował samochodem. Aby uniknąć konsekwencji uciekał przed drogówką. Pościg zakończył się 20 km dalej, na terenie powiatu wołomińskiego. Teraz zuchwały kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem.

Tuż po północy nieporęccy mundurowi patrolując ul. Pogonowskiego w Nieporęcie, zwrócili uwagę na kierowcę, którego styl jazdy pozostawiał wiele do życzenia. – Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg. Kierujący przemieszczał się z nadmierną prędkością stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i niejednokrotnie wymuszając na nich zjeżdżanie z drogi – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska. Pościg zakończył się po około 20 km na terenie powiatu wołomińskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyło 2,2 promila alkoholu. Ponadto, jak się okazało młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu wołomińskiego nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.
– Mężczyzna jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu. Mężczyzna odpowie też za wykroczenia w ruchu drogowym – podsumowuje podkom. Kuligowska. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok wyda sąd.

KG