Legionowska policja ma powody do zadowolenia. Statystyki pokazują bowiem, że w powiecie zmalała liczba włamań i zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystko to za sprawą specjalnych działań, które wdrożono w życie od czerwca tego roku.

Jak informuje legionowska komenda, dzięki przygotowanym akcjom, w całym powiecie od czerwca do końca października 2017r. Odnotowano o 47 przestępstw kradzieży z włamaniem mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ponadto w tym okresie na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymane zostały 234 osoby, a w tym samym czasie ubiegłego roku 170 osób.
Przypomnijmy, że aby poprawić bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu Komendant Powiatowy Policji zaangażował siły wsparcia z Oddziałów Prewencji Policji, wydziałów wywiadowczo-patrolowego oraz ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji. – Do współpracy włączyło się również Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kierując do służby kursantów oraz funkcjonariuszy odbywających tam szkolenia specjalistyczne. Służbę w terenie pełnili oni pod nadzorem doświadczonych wykładowców. Działania miały nazwę „Bezpieczna droga- bezpieczny pojazd” i były nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na drogach powiatu – informuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Efektywna okazała się także akcja „Zmierzch” prowadzona przez policjantów od października. Zgodnie z planem, miała ona uderzyć w przestępczość szczególnie uciążliwą dla mieszkańców powiatu – kradzieże z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieże samochodów czy rowerów. Jak podkreśla podkom. Kuligowska odzwierciedleniem działań może być chociażby zatrzymanie na gorącym uczynku przestępstwa, po pościgu, dwóch mieszkańców Warszawy podejrzanych o włamanie do domu na terenie gminy Nieporęt i odzyskanie skradzionego mienia.
W tym miesiącu policjanci kontynuują swoje działania pod nazwą „Zmierzch II”, aby w dalszym ciągu walczyć z przestępczością i zwiększać jakże cenne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

oprac. KG