W sobotę (14 października) widzowie programu Mam Talent emitowanego na antenie TVN mogli zobaczyć występ grupy tanecznej z Legionowa – Happy Dance. Kto ich występu nie widział, być może będzie miał szanse to nadrobić. Panie awansowały bowiem do kolejnego etapu, a tam przyda się im na pewno nasze wsparcie.

Grupa Happy Dance powstała z inicjatywy legionowskiej instruktorki fitness i tancerki, Beaty Dyrdy. W jej skład wchodzą mieszkanki Legionowa i powiatu legionowskiego. – Nasza grupa składa się z kobiet dojrzałych, które łączy miłość do tańca, otwartość na drugiego człowieka oraz odwaga na życie pełne przygód. Staram się obalać stereotyp kobiety, dla której w „pewnym wieku” pozostaje już tylko zabawa na weselach w rytm muzyki biesiadnej, lub opieka nad wnukami. Dlatego też postanowiłam zachęcić dziewczyny do podejmowania wyzwań – przyznała Beata Dyrda.

Do tej pory Happy Dance można było zobaczyć na kilku miejskich imprezach, między innymi w trakcie Akcji Poruszenie. Roztańczone legionowianki postanowiły jednak swoją pasją podzielić się z całą Polską. W związku z tym wystartowały w programie Mam Talent. W maju pomyślnie przeszły precasting do programu, a w lipcu stanęły na scenie przed jury. Ich występ można było obejrzeć w odcinku wyemitowanym właśnie w zeszłą sobotę. Werdykt jury? Trzy razy „Tak”. – Od dziesięciu lat próbujemy udowodnić ludziom, że w Polsce jest miejsce na poczucie humoru i radość i że Polacy to nie jest smutny i nudny naród. Dzisiaj dzięki wam znowu mamy rację. Brawo! – powiedziała Agnieszka Chylińska. – Udowadniacie, że siła kobiet jest porażająca – dodała Małgorzata Foremniak. – W tańcu najważniejsze jest serce i radość. To wszytko było w waszym występie. Myślę, że wielu zawodowych tancerzy mogłoby się od was nauczyć tej pasji i radości bycia na scenie – przyznał trzeci z jurorów, Agustin Egurrola.
Po trzech „Takach”, grupa z Legionowa znalazła się w gronie wykonawców, którzy powalczą o występ w półfinale. O tym, kto się tam znajdzie znów zadecyduje jury. Jeśli Happy Dance załapie się do półfinałowej czterdziestki, zespół będzie czekał występ na żywo. A o tym, czy grupa dostanie się do ścisłego finału zadecydują już telewidzowie.

Występ Happy Dance można obejrzeć pod tym linkiem: http://mamtalent.tvn.pl/wideo,1912,v/happy-dance-czyli-sila-kobiet-na-scenie-mam-talent,1669266.html

 

fot. TVN