KPR RC Legionowo rozpoczął serię trudnych spotkań wyjazdowych. W pierwszym z nich zmierzył się z Wicemistrzami Polski Orlenem Wisłą Płock. Faworyt spotkania był jeden, głównie ze względu na olbrzymie braki kadrowe zespołu z Legionowa.

Robert Lis mógł skorzystać z zaledwie 11 zawodników, co bardzo ograniczało jego pole manewru. KPR w pierwszej połowie spotkania starał się nawiązać walkę, ale gospodarze kontrolowali sytuację i konsekwentnie punktowali. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 12:8 dla gospodarzy.

Druga odsłona meczu zaczęła się od szturmu Legionowian, którzy zaczęli odrabiać straty. Podopieczni Roberta Lisa niemalże doprowadzili do remisu, w pewnym momencie tracąc do rywali jedno trafienie. Niestety, Wisła przetrwała początkowy napór i ponownie zaczęła przejmować inicjatywę i zdobyła kilku bramkową przewagę. W ostatniej fazie spotkania widać było ubytki kadrowe KPR-u. Zmęczony zespół oddał pole gospodarzom i ostatecznie przegrał spotkanie 17:26.

Orlen Wisła Płock – KPR RC Legionowo 26:17 (12:8)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Daszek 1, Wiśniewski 3, Ghionea 1, Olkowski 1, Kwiatkowski, Rocha 5/1, Duarte 2, Piechowski, Gębala T. 2, Ivić 4/1, Tarabochia 2, Kisiel 2/1, Żytnikow 3., Racotea.

KPR RC: Krekora, Stojković – Ignasiak, Suliński 1, Gumiński 1, Kasprzak 1, Brinovec, Prątnicki 2, Pribanić 6, Titow 3/3, Ciok 3.