W piątkowy wieczór (6 stycznia) legionowscy policjanci zatrzymali 31-letniego Jarosława A. i 46-letniego Andrzeja K. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Zegrzyńskiej. Dzięki sąsiedzkiej solidarności, udało się ich zatrzymać na gorącym uczynku.

– Około godziny 18.00 jeden z mieszkańców bloku przy ul. Zegrzyńskiej, wyglądając przez okno zauważył mężczyznę, który majstrował przy drzwiach balkonowych. Po chwili dostał się do środka ciemnego mieszkania, a świadek zobaczył poruszające się po pomieszczeniach światło latarki. Jak się później okazało właściciel mieszkania wyjechał i było ono puste. – relacjonuje rzecznik KPP Legionowo podkom. Emilia Kuligowska.
Czujny sąsiad od razu powiadomił policję. Na miejsce natychmiast udał się patrol drogówki, który był akurat w okolicy. Funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres w kilka minut i zatrzymali, jak się okazało nie jednego, a dwóch mężczyzn, na gorącym uczynku. Włamywacze nie zdążyli nic ukraść. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.
Po zgromadzeniu dowodów Jarosławowi A. i Andrzejowi K. przedstawiono zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora i policjantów prowadzących sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion dziękuje czujnemu sąsiadowi za obywatelską postawę. Taki sąsiad to skarb. Wykazał się czujnością, a jego postawa jest godna naśladowania. Wystarczył jeden telefon aby policjanci udaremnili zamiary włamywaczy. – mówi podkom. Kuligowska.
Policjanci apelują do wszystkich o sąsiedzką solidarność. – Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy lub słyszymy coś niepokojącego i wiemy, że sąsiada nie ma w domu poinformujmy o tym policję. – podsumowuje rzecznik KPP Legionowo.

KG

fot.: KPP Legionowo