Legionowscy policjanci, podczas kontroli drogowej, zatrzymali 35-letniego pasażera volkswagena, Artura G. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Ponadto, chcąc uniknąć zatrzymania próbował przekupić funkcjonariusza. 35-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w Komornicy. Policjanci z drogówki postanowili skontrolować nadjeżdżającego volkswagena. – Podczas sprawdzenia, jeden z pasażerów nerwowo chował ręce w kieszeniach kurtki. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. W okryciu wierzchnim mężczyzny, policjanci znaleźli srebrne zawiniątko z białym proszkiem.- informuje rzecznik KPP Legionowo, podkom. Emilia Kuligowska. Kiedy mundurowi poinformowali mężczyznę o tym, że zostanie zatrzymany, ten zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności, czym przysporzył sobie jeszcze więcej kłopotów.
Artur G. trafił na komendę, gdzie usłyszał już zarzuty. 35-latek jest podejrzany o posiadanie amfetaminy oraz próbę wręczenia korzyści majątkowych funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Legionowo

KG