Zakończyło się postępowanie kontrolne Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dotyczące oświadczeń majątkowych prezydenta Romana Smogorzewskiego. Kontrolujący potwierdzili, że oświadczenia zostały złożone w terminie i zawierały wszystkie wymagane prawem informacje.

CBA zajęło się oświadczeniami majątkowymi prezydenta najprawdopodobniej po donosie jednego z mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Funkcjonariusze analizowali stan majątkowy zarówno prezydenta, jak i jego małżonki. Po trwającym 6 miesięcy postępowaniu potwierdzili, że w oświadczeniach majątkowych zostały wymienione wszystkie składniki majątku, a same dokumenty były podawane do publicznej wiadomości w terminie określonym w ustawie.

– Od początku byłem przekonany, że CBA zakończy kontrolę bez uwag, ponieważ dostarczyłem im wszystkie dokumenty poświadczające dochody moje, mojej żony, wydatki, przedstawiłem listę kont. Każdy księgowy byłby w stanie je zbilansować. Rozumiem, że śledczy musieli zająć się sprawą, gdyż rolą instytucji kontrolnych jest podjęcie działań w przypadku otrzymania nawet najbardziej nieprawdopodobnych informacji. Cieszy mnie, że zgodnie z moimi przewidywaniami CBA potwierdziło, że moje oświadczenia majątkowe były i są zgodne z prawdą – podsumowuje Roman Smogorzewski, dodając: – Po roku prowadzonej w Legionowie kampanii niejasności i pomówień cieszy mnie, że zarówno CBA, jak i prokuratura zamknęły postępowania. Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie ewentualne niejasności, które niewątpliwie mogły pojawić się wśród części naszych mieszkańców po takiej ilości nieprawdziwych publikacji – mówi Smogorzewski.