W piątek (4 listopada) legionowscy kryminalni zatrzymali 27-letniego Łukasza M., podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. Od lutego do listopada z firmy, w której pracował mężczyzna zostało skradzione prawie 25 tysięcy złotych. Łukaszowi M. grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik KPP Legionowo podkom. Emilia Kuligowska, właściciel jednej z firm na terenie powiatu legionowskiego powiadomił policjantów, że ma podejrzenia iż jego pracownik okrada go. Na przestrzeni 9 miesięcy z szafki, która znajdowała się w pomieszczeniu gospodarczym zginęło prawie 25 tysięcy złotych. Pracodawca postanowił przechytrzyć złodzieja i zamontował w szafce kamerę, która zarejestrowała przestępstwa. Dla pewności pokrzywdzony spisał również numery banknotów, które znajdowały się w szafce.
Po uzyskaniu informacji kryminalni od razu przystąpili do działania. Podejrzany został zatrzymany w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 27-latku część skradzionej gotówki oraz klucz do firmowej szafki, który mężczyzna prawdopodobnie dorobił. Jak się okazało odzyskane pieniądze chwilę wcześniej zostały skradzione z firmy.
Podejrzany usłyszał zarzut włamania. Tłumaczył się, że pieniądze traktował jako premię za wykonywaną pracę. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. KG