W środę (19.10) legionowscy policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Nieporęt Taduesza B. Mężczyzna przechowywał u siebie w domu 3760 sztuk paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek mienia.
Funkcjonariusze legionowskiej komendy uzyskali informację, dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy przez mieszkańca gminy gminy Nieporęt Tadeusza B . Około godziny 13.00 udali się pod wskazany adres. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych ujawnili około 3760 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy.58-letni Tadeusz B. został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Oskarżony przyznał się do winy i i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, przez to przestępstwo skarb państwa został uszczuplony na przeszło 80 tysięcy złotych
Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Tadeuszowi B.grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek mienia.

KG

fot.: KPP Legionowo