Wesoły start „Wesołych Sówek”

We wrześniu w prowadzonym przez KZB Legionowo Niepublicznym Przedszkolu „Wesołe Sówki” działo się wiele ciekawych rzeczy. Maluchy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Dzień Jesieni, a także Dzień Języków Obcych. Jak mówi dyrektor przedszkola Grażyna Rzewuska, wydarzenia te mają integrować dzieci i uczyć je pracy w grupie.
We wtorek (20 września) przedszkole świętowało Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony uchwałą podjętą przez Sejm 13 września 2013 r. Święto to z jednej strony ma na celu propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, a z drugiej jest po prostu świetną okazją do dostarczenia dzieciom radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia najmłodsi mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie na to wydarzenie grach i zabawach. Każdy maluch dostał też upominek ufundowany przez legionowski sklep Carrefour. Zorganizowano też specjalny poczęstunek – na dzieci czekały zdrowe łakocie.
W czwartek „Wesołe Sówki” powitały jesień, świętując Dzień Marchewki. Przed przedszkolem dzieci rysowały kredą warzywa i owoce. Specjalnie na tą okazję maluchy były przebrane za marchewki. Celem takich zabaw jest promowanie spożywania warzyw i owoców, a co za tym idzie, zdrowego odżywiania wśród dzieci.
Wrześniowe imprezy w przedszkolu zakończył Dzień Języków Obcych (26 września), uchwalony przez Radę Europy. Dzieci śpiewając i tańcząc uczyły się podstawowych słów w języku angielskim. – Planujemy w każdym miesiącu organizować od 2 do 4 imprez dla naszych przedszkolaków , które będą je integrować, pozwolą lepiej poznawać świat i umożliwią nabycie tak ważnych zdolności społecznych, jak np. umiejętność pracy w grupie.- mówi dyrektor przedszkola Grażyna Rzewuska.

KG