Od dzisiaj piesi i rowerzyści mogą już korzystać z kładki nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa i Wyszyńskiego. Inwestycję realizowało Starostwo Powiatowe w Legionowie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Legionowo.

W kwestii realizacji tej inwestycji oba samorządy podpisały w listopadzie 2014 roku porozumienie o partnerstwie  Budowa kładki rozpoczęła się 8 czerwca ubiegłego roku, a w piątek (29 stycznia) obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.Kładka ma 22 metry długości i 4 szerokości. Jest wyposażona w pochylnie o szerokości 2,7 m i kącie nachylenia 5,9 stopnia. Kładka kosztowała niewiele ponad trzy miliony złotych.

Wykonawcą tej inwestycji było warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Firma zapewnia siedem lat gwarancji na wybudowany przez siebie obiekt. 

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie !!! Długo starostwo i firma wykonująca kładkę kazała czekać. Tak na prawdę powinna być juz gotowa w dniu otwarcia tunelu. Z córką chodziłam na około do szkoły nadrabiając kilka kilometrów. Autobusy zupełnie nie pasowały do planu zajęć córki. Teraz jeszcze tylko pochylnie na stacji PKP Legionowo Przystanek i będzie w miarę znośnie. PS. ciekawa jestem dlaczego nie bylo oficjalnego otwarcia i poświęcenia ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.