Kolejną dużą inwestycją, realizowaną w tym roku przez KZB Legionowo sp. z o. o. jest docieplenie budynku Olszankowa „C” na osiedlu Młodych. Prace będą wykonywane w dwóch etapach.

– Obecnie docieplamy zewnętrzne ściany szczytowe. Reszta będzie realizowana w przyszłym roku – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo sp. z o. o. W ramach termomodernizacji w tym roku wymieniono również pokrycie dachowe wraz z obróbkami blacharskimi i docieplono głowicę komina.KZB zamontowało też nowe drzwi wejściowe do budynku oraz wyremontowało schody. Duży zakres prac wykonano także wewnątrz bloku. – Zostały wymienione poziomy instalacji wodno – kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz w 80 procentach piony wodno – kanalizacyjne. W stu procentach wymieniliśmy natomiast instalację elektryczną, z podziałem na liczniki do każdego lokalu – mówi prezes Bogucka.

W remont bloku Olszankowa „C” zaangażowało się także kilkoro jego mieszkańców.  – Trzech lokatorów tego budynku podjęło się zadania w ramach projektu „Odpracuj swój czynsz”. Malują klatkę schodową i korytarze wewnątrz budynku. W ten sposób odrabiają swoje zadłużenie w stosunku do spółki. Zapraszamy więcej osób do współpracy – mówi Irena Bogucka. KZB współpracuje też z mieszkańcami przy wymianie okien w lokalach mieszkalnych. Spółka partycypuje w połowie kosztów tego przedsięwzięcia.

Po zakończonej termomodernizacji, elewacja budynku zostanie pomalowana na kolor pasujący do pozostałych otaczających go bloków.