Dzisiaj (28 maja) w południe w siedzibie KZB Legionowo, podpisano umowę z wykonawcą termomodernizacji dwóch miejskich przedszkoli znajdujących się na osiedlu Piaski: Przedszkola Miejskiego nr 3 i Przedszkola Miejskiego nr 11. Prace ruszą na początku wakacji.

Przetarg na realizację tych inwestycji wygrało warszawskie Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Artur Piechotka. – KZB już wcześniej współpracowało z tą firmą. Wykonywała ona dla nas termomodernizację budynku Olszankowa D – mówi Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo.

Docieplenie obu przedszkoli na osiedlu Piaski jest realizowane w ramach programu „Podniesienie efektywności energetycznej budynków użyteczności energetycznej na terenie miasta Legionowo”.

W zakres termomodernizacji wchodzi wykonanie dociepleń ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu oraz wymiana obróbek blacharskich. – Termomodernizacja przedszkola nr 11 rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia.  Natomiast Przedszkole Miejskie nr 3 będzie termomodernizowane w terminie od 1 lipca do 30 września. – mówi prezes Irena Bogucka. Na realizację ten inwestycji KZB Legionowo pozyskało środki zewnętrzne z programu JESSICA. Dofinansowanie na obie inwestycje wyniosło 645 tysięcy złotych. Spłata zaciągniętej pożyczki będzie wynosiła kwartalnie 8900 zł. Została ona rozpisana na 76 rat.

Kolory elewacji obu przedszkoli zostały wybrane w głosowaniu, które pod koniec marca było prowadzone za pośrednictwem Miejscowej.

2 KOMENTARZE

  1. nie dośc ze robią, remontują to Ty „JA” masz jeszcze pretensje ? lepiej jak dzieci siedza w brudzie? robia żle – nie robią też żle

  2. Jezeli chodzi o modernizacje przedszkoli to jak to w Polsce bywa…prace rusza na poczatku wakacji ale oba przedszkola w tym roku dyżurują podczas wakacji-są czynne.zaczyna nr.3 a 11 konczy.ale co tam to tylko male dzieci no nie…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.