Latem tego roku na terenie Legionowa i całego powiatu doszło do serii włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Łupem złodziei padały między innymi pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. 20 sierpnia nadkom. Paweł Piasecki, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie powołał do życia specjalną grupę operacyjno – dochodzeniową. Na efekty jej pracy nie trzeba było długo czekać.

Zadaniem specgrupy, działającej w strukturach Komendy Powiatowej Policji w Legionowie jest wykrycie sprawców tych włamań i odzyskanie zrabowanego przez nich mienia.

Trzy osoby podejrzane o popełnienie tych przestępstw już zostały zatrzymane. Było to dwóch 20-latków: Michał G. i Jakub P. oraz 29-letni Sebastian K. Wszyscy są mieszkańcami powiatu wołomińskiego.

 

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, policjanci uzyskali informację gdzie i kiedy może dojść do następnego włamania. W wtorek (16 sierpnia) około godziny 15.00 zauważyli na terenie Serocka samochód osobowy marki nissan, którym – jak wcześniej ustalili – poruszali się podejrzani. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

W środku siedziało trzech mężczyzn. – Na widok policjantów zaczęli się oni nerwowo zachowywać, a jeden z nich schował coś pod siedzenie. Tłumaczyli funkcjonariuszom, że wracają z poszukiwania miejsca, gdzie mogliby łowić ryby. Policjanci po sprawdzeniu pojazdu znaleźli łom, śrubokręt i rękawiczki. Przedmioty te najprawdopodobniej służyły do popełniania przestępstw – relacjonuje asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona na komendę. Sebastian K. i Jakub P. mają za sobą przeszłość kryminalną. Pierwszy z nich w chwili zatrzymania był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie w celu odbycia kary pozbawienia wolności. – Policjanci prowadzący sprawę jak do tej pory przedstawili mężczyznom sześć zarzutów z art. 279 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli kradzieży z włamaniem. Podejrzani przyznali się do nich i złożyli wyjaśnienia – dodaje asp. Kuligowska. Policjanci ustali, że zatrzymani włamywali się do domów i mieszkań nie tylko na terenie powiatu legionowskiego, ale również nowodworskiego i ciechanowskiego. Z tego przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dodatkowych zarzutów.