Zdemolowanie kilku samochodów, ucieczka z miejsca zdarzenia, intensywne przeczesywanie miasta przez kamery monitoringu i na koniec pościg oraz zatrzymanie sprawcy – w takich mniej więcej okolicznościach zatrzymano wandala, który uszkodził kilka samochodów.  

W ubiegły czwartek (17 października) około godziny 13.00 do dyżurnego legionowskiej komendy policji wpłynęła informacja o zniszczeniu kilku samochodów zaparkowanych niedaleko stacji PKP Legionowo.

Ustalono, że sprawca to młody mężczyzna, który z miejsca zdarzenia odjechał srebrnym daewoo tico. Policjanci poprosili pracowników miejskiego monitoringu, aby ci spróbowali namierzyć poszukiwane auto.

 

Zlokalizowali je bardzo szybko. Operator monitoringu na bieżąco informował załogi policyjne, gdzie aktualnie jest samochód i w którą stronę się przemieszcza. W okolicy skrzyżowania ul. Sowińskiego i ul. Norwida zrobili blokadę. Tico zostało zatrzymane.

Jego pasażer 24-letni Rafał S. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna bł pijany. W jego orgnizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu. 24-latek usłyszał zarzut uszkodzenia dwóch pojazdów: renault i alfa romeo. Straty szacowano na około dwa i pół tysiąca złotych. Rafał S. był już w przeszłości karany. Za uszkodzenie mienia grozi mu do pięciu lat więzienia.