Realizacja największej, od czasów budowy Areny, legionowskiej inwestycji zbliża się wielkimi krokami. W połowie lutego komisja przetargowa otworzyła koperty z propozycjami potencjalnych wykonawców. Oferty siedmiu z nich mieszczą się w kwocie zabezpieczanej przez miasto.  

Na budowę Centrum Komunikacyjnego gmina przeznaczy dokładnie 36 937 593 zł. Przypomnijmy, że 80 procent tej kwoty będzie pochodziła z funduszu Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Do przetargu przystąpiło dziesięć przedsiębiorstw. Po sprawdzeniu wszystkich ofert okazało się, że tylko siedem z nich zmieściło się w zabezpieczonej przez miasto kwocie.Przedsiębiorstwa, które „przeszły dalej” to: firma FADBET S.A., która zaproponowała 36,5 miliona, konsorcjum Mirbud S.A. i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. (34,7 mln zł), DORBUD S.A. (36,3 mln zł), „WINNICKI” (35,4 mln zł), INSTAL BIAŁYSTOK S.A. (33,4 mln zł), ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki (33,2 mln zł) oraz konsorcjum firm P.P.H.U. BUDER Danuta Flis, Rafał Flis Sp. J. i Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe FLISBUD Stanisław Flis, które zaoferowało najmniej, czyli 28,8 mln zł. O wyborze wykonawcy nie będzie decydowała jednak tylko cena, ale również długość zaoferowanej gwarancji. Komisja przetargowa będzie teraz dokładnie sprawdzać każdą z ofert i w razie wątpliwości ma jeszcze czas nazadawanie oferentom pytań. Wykonawca będzie znany najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. 

Na Centrum Komunikacyjne będzie się składał dworzec, wielopoziomowy parking i tak zwana mała obwodnica Legionowa, czyli droga biegnąc wzdłuż torów kolejowych i łącząca ul. Polną z Piaskową. Budynek dworca będzie miał trzy kondygnacje. Oprócz kas biletowych i poczekalni miasto planuje tam wybudować nowoczesną Mediatekę, czyli mówiąc prościej bibliotekę z ofertą dla najmłodszych, młodzieży, seniorów i podróżnych. Na wielopoziomowym parkingu, który stanie po stronie osiedla Piaski, będzie miejsca na 774 samochody.

Budowa Centrum Komunikacyjnego ma się zakończyć po upływie półtora roku od momentu wejścia przez wykonawce na plac budowy.  

1 KOMENTARZ

  1. MOŻE LEPIEJ BUDOWY CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO NIE ZACZYNAĆ OD SESJI ZDJĘCIOWEJ Z ŁASKAWYM UDZIAŁEM GRABCA, SMOGORZEWSKIEGO I DURKI, JAK W GARNITURACH CHŁOPAKI STOJĄ PRZY ŁOPATACH……..TA TRÓJKA PRZYNOSI PECHA….. TAKIE FOTKI ROBILI SOBIE, GDY ZACZYNALI BUDOWĘ TUNELU NA PRZYSTANKU, PONAD 2 LATA TEMU….. TUNELU NIE MA DO TEJ PORY, WYKONAWCY PLAJTUJĄ I PLAJTOWAĆ BĘDĄ, BO BUDOWA TUNELU W MIEJSCU STAREGO BAGNA JEST SKAZANY NA NIEPOWODZENIE….. miłej aczkolwiek drogiej zabawy w tunel życzę !!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.