Młodzi sportowcy, którzy cały ubiegły rok szkolny ciężko pracowali na sukces zostali docenieni przez Starostę. Podczas Sesji Rady Powiatu otrzymali dyplomy i nagrody.

Już po raz szósty, po zakończonym sezonie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zaprosiliśmy najlepszych sportowców biorących w nich udział na uroczyste podsumowanie połączone z rozdaniem nagród. Uczestniczyli w nim dyrektorzy zwycięskich placówek, trenerzy i uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki. W klasyfikacji ogólnej, na 42 biorące udział w Igrzyskach powiaty, nasz zajął wysokie czternaste miejsce. Do dobrego wyniku całego regionu przyczyniły się dzieci i młodzież uczące się w szkołach na terenie powiatu legionowskiego, ale także trenerzy przygotowujący je do zawodów oraz dyrektorzy, stwarzający dobre warunki do uprawiania sportu w szkołach.

W Szkołach Podstawowych najlepsza była Legionowska „Siódemka”, która w klasyfikacji ogólnej zdobyła aż 306,5 pkt. Druga na podium stanęła Szkoła Podstawowa w Serocku z wynikiem 135,5 pkt. Ostatnie premiowane miejsce objęła podstawówka z Zespołu Szkół w Legionowie – zdobyła w sumie 109 punktów. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie (IV miejsce), Szkoła Podstawowa w Jabłonnie (V miejsce) i Szkoła Podstawowa w Woli Kiełpińskiej (VI miejsce).

W kategorii Szkoły Gimnazjalne bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Z wynikiem 233 punktów zajęło ono pierwsze miejsce. 146 punktów w klasyfikacji ogólnej, a co za tym idzie drugie miejsce, zdobyło Gimnazjum z Zespołu Szkół w Legionowie. Trzecia lokata należy do Gimnazjum w Serocku, które uzyskało 123 punkty. Gimnazjum w Wieliszewie, z wynikiem 95,5 zajęło czwarte miejsce, Publiczne Gimnazjum w Jabłonnie, które zdobyło 88 punktów, uplasowało się na miejscu piątym, a szóstą lokatę z blisko 70 punktami objęło Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie.

Legionowska „Konopnicka” od 2009 roku nie daje szans pozostałym szkołom ponadgimnazjalnym w powiecie legionowskim. Tym razem zdobyła 86 punktów. Zaraz za nią, z 81 punktami na koncie, znalazło się Liceum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Trzecią lokatę z 72 punktami objęło Liceum Ogólnokształcące w Komornicy. Dalsze miejsca zajęły kolejno: Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku (IV miejsce), Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie (V miejsce) i Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Legionowie (VI miejsce).

Poza placówkami nagrodziliśmy również indywidualnie trenerów, wśród których znaleźli się: Agnieszka Musiał, Barbara Przytuła-Doktorska, Barbara Klik, Katarzyna Tulin, Ewelina Kościesza, Alina Brach, Ewa Dominiak, Aneta Osypiuk, Dorota Pawlak, Irena Koper, Bogumiła Piłatowicz, Wanda Jastrzębska, Bogusława Kukla, Urszula Włostowska, Daniel Kreps, Radosław Czekirda, Włodzimierz Matejewski, Roman Madej, Ryszard Świątecki, Jacek Szopa, Mariusz Rosiński, Dariusz Świstek, Jan Gaworski, Wojciech Augustynowicz, Jan Dytrych, Ryszard Pilecki, Bronisław Orlikowski, Tadeusz Szczygielski.

 

Nagrody specjalne, w postaci plecaków sportowych otrzymali:

– Mistrzowski zespół w zawodach międzypowiatowych gimnastyczek sportowych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie, w skład którego wchodzą: Zuzanna Budzyńska, Olga Małkiewicz, Lena Laskowska, Julia Dąbkowska, Julia Miętek, Dominika Karwicka, Anna Żurek, Wiktoria Szczęsna.
– Mistrzowski zespół w zawodach międzypowiatowych gimnastyków sportowych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie: Michał Petrykowski, Bartek Miętek, Cezary Grzymkowski, Sławomir Chodorski, Bartek Grzymkowski, Dawid Kuźmiński, Tomasz Zawadzki, Hubert Zakrzewski
– III drużyna w międzypowiatowych biegach przełajowych ze szkoły podstawowej nr 7 w Legionowie: Agnieszka Juśkiewicz, Angelika Świercz, Adrianna Machaj, Wiktoria Sawicka,
– IV drużyna w międzypowiatowych sztafetach pływackich z Publicznego Gimnazjum w Jabłonnie: Katarzyna Wołosiewicz, Blanka Zwolińska, Paulina Seremak, Julia Maik

W tym roku wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy całych igrzysk. Uzyskali oni najwyższe lokaty, mieli najlepsze wyniki, a przede wszystkim godnie reprezentowali powiat legionowski. Statuetki dla najlepszych sportowców otrzymali Julia Dąbkowska i Hubert Zakrzewski – oboje uprawiają gimnastykę.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesów w sporcie. Trzymamy mocno kciuki, aby również w tym roku szkolnym, w kolejnej edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej osiągali tak dobre wyniki.