Po dwunastu meczach bez porażki Legionovia Legionowo musiała w końcu uznać wyższość rywala. W sobotę (5 listopada) podopieczni trenera Michała Pirosa przegrali na własnym boisku 1:2 z Mławianką Mława. Gola, który kosztował nie tylko utratę trzech punktów, ale też pozycji lidera, legionowianie stracili w ostatniej akcji meczu.

Pierwsza połowa spotkania to zdecydowana dominacja gospodarzy. Legionovia co i rusz atakowała i stwarzała sobie groźne sytuacje podbramkowe. Między słupkami bramki gości świetnie spisywał się jednak Piotr Piotrowski i w dużej mierze to dzięki niemu na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Druga połowa to dalsza dominacja Legionovii. W 53 minucie podopieczni trenera Pirosa stanęli przed wymarzoną okazją do objęcia prowadzenia. Po faulu na Dawidzie Papazjanie sędzia podyktował dla legionowian rzut karny. Niestety nie udało się do wykorzystać. Strzał Patryka Koziary wybronił bezbłędny tego dnia Piotrowski.

Po niewykorzystanym karnym spełniło się stare piłkarskie porzekadło mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 82 minucie to bowiem Mławianka wyszła na prowadzenie. Strzałem z dystansu Jana Krzywańskiego pokonał Michał Stryjewski. Goście nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo już pięć minut później było 1:1. Bramkę wyrównującą strzelił wprowadzony na boisko w 67 minucie Szymon Wiejak. Gdy już wyglądało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 93 minucie goście z Mławy strzelili gola na 2:1. Krzywańskiego pokonał Mateusz Stryjewski. Chwilę po tym sędzia zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu.

W następnej kolejce legionowian czeka kolejny trudny mecz. W czwartek 10 listopada o godzinie 12.00 podopieczni trenera Michała Pirosa zagrają na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa.

Legionovia Legionowo – Mławianka Mława 1:2 (0:0)

Bramki: Wiejak (87’) – Michał Stryjewski (82’), Mateusz Stryjewski (93’)

Legionovia: Krzywański – Choroś, Waszkiewicz, Gołąb (77′ Bawolik), Sonnenberg, Zaklika, Koziara, Kumoch, Rymek, Papazjan (81′ Balicki), Mroczek (67′ Wiejak).

Mławianka: Piotrowski – Masiak (90′ Tworek), Dobek-Pietrowski (46′ Komorowski), Kostyk, Odilon, Stryjewski, Skudynowski, Stryjewski, Rogalski, Markowicz (78′ Rutkowski), Wasiak.