Po dwóch latach spowodowanej przez pandemię przerwy członkowie legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej znów będą mogli wziąć udział w jej Walnym Zgromadzeniu. Spotkania uprawnionych mieszkańców poszczególnych osiedli potrwają od 12 września do 21 września, a w ich trakcie zostaną wybrani między innymi nowi członkowie rad osiedlowych oraz Rady Nadzorczej SMLW.

W związku z faktem, że liczba członków legionowskiej SMLW przekracza pół tysiąca, zgodnie z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych walne zgromadzenie podzielono na części. Miejscem obrad jak zwykle będzie sala konferencyjna w biurowcu zarządu, początek zawsze o godz. 18.00. Dokładne terminy każdej z części zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad można znaleźć m.in. w spółdzielczym informatorze „Kontakty”, a także na stronie internetowej SMLW. Członkowie pragnący wziąć udział w zebraniu powinni zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie będzie pierwszym od 2019 r. Stosując się do obowiązujących na terenie kraju przepisów i w trosce o zdrowie spółdzielców, zarząd SMLW nie organizował bowiem zebrań w latach 2020 i 2021. – Teraz zagrożenie ze strony epidemii zmniejszyło się, a nasza organizacja potrzebuje kilku pilnych decyzji, które mogą podjąć wyłącznie członkowie podczas Walnego Zgromadzenia. Należy do nich na przykład wybór nowej Rady Nadzorczej czy przyjęcie sprawozdań finansowych za lata 2019, 2020 i 2021 – tłumaczą szefowie SMLW. Duża liczba głosowań oznacza, że czas trwania poszczególnych części Walnego może się wydłużyć. Jak dowodzi spółdzielcza historia, wiele zależy tu jednak od samych uczestników i ich sprawności w realizowaniu poszczególnych punktów porządku obrad.

Ponieważ znalazł się w nim punkt o wyborach do rad osiedli: Batory (5 osób), Młodych (3 osoby), Przylesie” (3 osoby), Jagiellońska (15 osób) i Sobieskiego (11 osób), członkowie mają możliwość zgłaszania kandydatów do tych ciał, pochodzących oczywiście spośród członków zamieszkałych na danym osiedlu – w przeciwnym wypadku kandydatura ze względów formalnych zostanie odrzucona. Zgłoszeń można dokonywać w terminie do 15 dni przed dniem posiedzenia I Części Walnego Zgromadzenia, która odbędzie się 12 września, czyli do piątku 26 sierpnia br. Zgłoszenie powinno być poparte przez co najmniej 10 członków. Odpowiedni druk można pobrać w biurze zarządu lub ze strony internetowej SMLW. Podobnie jest w przypadku wyborów do Rady Nadzorczej. Tu również członkowie mają możliwość zgłaszania kandydatów w terminie do 15 dni przed dniem posiedzenia I Części Walnego Zgromadzenia (do 26 sierpnia), a zgłoszenie musi poprzeć minimum 10 członków. Do stosownego wniosku powinno być też dołączone oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie.

Poprzedni artykułPiłka znowu w grze
Następny artykułCztery w trzech
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.