Legionovia Legionowo przeprowadziła pierwsze letnie transfery. Na szczęście więcej ruchów transferowych jest „do” niż „z” klubu. Wygląda więc na to, że zespół solidnie się wzmacnia przed nowym sezonem. Choć trzeba przyznać, że to jedno jak do tej pory pożegnanie jest na pewno dla drużyny dużą stratą.

Mowa tu o odejściu Michała Bajdura, drugiego najskuteczniejszego w zeszłym sezonie strzelca Legionovii. 28-letni napastnik od nowego sezonu będzie reprezentował barwy byłego ligowego rywala Legionovii, a obecnie drugoligowca – Polonii Warszawa. W Legionowie Michał Bajdur grał od lutego 2020 roku, łącznie wystąpił w ponad 80 spotkaniach. W minionym sezonie strzelił dla Legionovii 12 bramek i miał 13 asyst.

A teraz pora na dobre wiadomości. Niewątpliwie należą do nich informacje o przedłużeniu kontraktu przez Bartosza Mroczka, Karola Barańskiego i Mikołaja Gibasa. Wszyscy trzej z legionowskim klubem związali się na kolejny rok. W zeszłym tygodniu w Legionovii pojawiły się też cztery nowe twarze. Mieliśmy również jeden powrót do klubu, od nowego sezonu w koszulce Legionovii znów bowiem zobaczymy Daniela Chorosia. Dla 24-letniego defensora jest to powrót na Parkową po rocznej przerwie (poprzednio w Legionowie występował w latach 2018-2021). Choroś do Legionowa trafił z Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Całkiem nowi zawodnicy w barwach Novii to z kolei Marcin Bawolik, Kamil Kumoch, Michał Suchanek i Szymon Wiejak. Bawolik to niespełna 22-letni zawodnik występujący najczęściej na pozycji lewego atakującego. Ostatnie dwa sezony spędził w Olimpii Elbląg, w barwach której zagrał w 61 spotkaniach w rozgrywkach II ligi i Pucharu Polski. 21-letni Kumoch w sezonie 2021/22 był zawodnikiem ligowego rywala Novii – Broni Radom, a wcześniej występował w Motorze Lublin. Suchanek i Wiejak do Legionowa przyszli z IV-ligowego MKS-u Piaseczno. Obaj stanowili o sile zespołu, który był o włos od awansu do III ligi. Suchanek to prawy atakujący. Wiejak występuje natomiast na pozycji napastnika, a w ostatnim sezonie został królem strzelców II grupy IV ligi mazowieckiej. W całym sezonie strzelił aż 28 bramek.

Zig/KS Legionovia Legionowo