fot. arch.

Pod koniec stycznia włodarze powiatu pospieszyli do mieszkańców z dobrymi wieściami w sprawie lokalnego transportu. Ich źródłem jest podpisanie wartej ponad 1,2 mln zł umowy na dofinansowanie powiatowych przewozów pasażerskich środkami z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. A taka kwota piechotą nie jeź… chodzi.

Umowa, jaką 27 stycznia podpisali w stolicy starosta legionowski Sylwester Sokolnicki, wicestarosta Konrad Michalski oraz wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, była efektem złożonego przez starostwo wniosku o dofinansowanie w bieżącym roku bezpłatnych linii autobusowych nr 7 P, 8 P i 10 P, o łącznej długości tras blisko 150 km. Wniosku, który po dokonanej analizie uzyskał pozytywną ocenę, dzięki czemu Powiat Legionowski otrzyma z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dopłatę w wysokości 3 zł netto do każdego wozokilometra. Łącznie będzie to, jako się rzekło, ponad 1,2 mln zł.

Poza Powiatem Legionowskim dofinansowanie na rozwój przejazdów lokalnych uzyskało jeszcze 14 mazowieckich samorządów. Trafią do nich w ciągu roku dopłaty o łącznej wysokości ponad 6,5 mln zł, przeznaczone dla 66 połączeń lokalnych. W zamyśle decydentów ze stworzonego przez państwo funduszu celowego te pieniądze mają ułatwić mieszkańcom mniejszych miejscowości dotarcie środkami transportu publicznego między innymi do pracy, szkół, placówek zdrowia oraz instytucji kultury.

Poprzedni artykułNocka w Chamaku
Następny artykułByło źle, ma być lepiej
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.