Legionovia KZB Legionowo, podrażniona ubiegłotygodniową wysoką porażką z Polonią Warszawa, w kolejnym meczu pokazała siłę oraz charakter i rozgromiła na wyjeździe aż 6:1 Znicz Biała Piska. Jesienne spotkanie obu tych drużyn skończyło się zwycięstwem Znicza, natomiast w grupie mistrzowskiej dwa razy górą była Legionovia.

Sobotnie spotkanie od samego początku odbywało się pod dyktando podopiecznych trenera Michała Pirosa. W ósmej minucie, za sprawą Daniela Chorosia, legionowianie wyszli na prowadzenie. Po dziesięciu minutach było już 2:0, gdy po kolejnym świetnie wykonanym stałym fragmencie gry piłkę w siatce umieścił Marcin Kluska. Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że strzelanie w tym meczu już się skończyło. W 24 minucie, dzięki trafieniu Bartosza Giełażyna, zespołowi z Białej Piskiej udało się zdobyć bramkę kontaktową. Legionovia nie dała jednak gospodarzom złapać wiatru w żagle, bo już cztery minuty później Andrzej Trubeha znów wyprowadził legionowian na dwubramkowe prowadzenie, a dalsze ataki w 45 minucie wybił miejscowym z głowy Patryk Koziara, strzelając po kontrataku bramkę na 4:1.

Druga połowa meczu nie była już tak emocjonująca, jak jego pierwsza odsłona, choć i w ten części spotkania bramek nie brakowało. Oczywiście bramek dla Legionovii. W 79 minucie piątego w tym meczu gola dla drużyny z Legionowa zdobył Dariusz Zjawiński, a wynik spotkania na 6:1 ustalił w 84 minucie niezawodny Andrzej Trubeha, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Do końca bieżącego sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. W najbliższej podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzą się na własnym boisku z Unią Skierniewice. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 12 czerwca na godzinę 15.00.

Znicz Biała Piska – Legionovia Legionowo 1:6 (1:4)
Bramki: Giełażyn (24′) – Choroś (8′), Kluska (18′), Trubeha (28′, 84′), Koziara (45′), Zjawiński (79′)

Znicz: Masłowski – Kuśnierz, Molski, Dzienis, Ołów (55′ Ruszczyk), Kalinowski, Kossyk (55′ Gondek), Furman (77′ Jarosz), Fiedorowicz (55′ Jambrzycki), Famulak, Giełażyn.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (81′ Dobrogost), Koziara (81′ Lewandowski), Zjawiński (85′ Turkowski), Bajdur, Kluska, Trubeha (85′ Papazjan).