Mimo że po pierwszej połowie Legionovia KZB Legionowo przegrywała niedzielny (21 marca) wyjazdowy mecz z Pelikanem Łowicz, to w drugich 45 minutach spotkania podopiecznym trenera Michała Pirosa udało się odwrócić losy rywalizacji i ostatecznie zgarnąć pełną pulę punktów. Dzięki trzeciemu zwycięstwu w rzędu Legionovia umocniła się na pozycji wicelidera pierwszej grupy III ligi.

Zespół z Łowicza był zdecydowanie najbardziej wymagającym przeciwnikiem, z jakim tej wiosny przyszło się zmierzyć drużynie z Legionowa. Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była dość wyrównana. Zarówno Pelikan, jak i Legionovia mieli swoje okazje podbramkowe, ale nie potrafili zamienić ich na gole. Na brak skuteczności miały zapewne wpływ zimowa aura, lecz także nie najlepszy stan murawy na boisku w Łowiczu. Gdy wydawało się już, że na przerwę obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie, w ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu Pelikanowi udało się wyjść na prowadzenie. Bramkę „do szatni” z bliskiej odległości główką strzelił Krystian Białas.

Po zmianie stron Legionovia zareagowała tak, jak powinna zareagować ambitna, klasowa drużyna. Już 10 minut po wznowieniu gry udało jej się doprowadzić do wyrównania. Perfekcyjne dośrodkowanie Patryka Koziary z rzutu wolnego wykorzystał Dariusz Zjawiński, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Po zdobyciu bramki wyrównującej Legionovia dążyła do zdobycia zwycięskiego gola. W 77 minucie w polu karnym Pelikana został sfaulowany Patryk Koziara. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę na 2:1 pewnym strzałem zamienił Marcin Kluska, ustalając tym samym wynik niedzielnego spotkania.

Przed piłkarzami Legionovii pozostał jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej. W sobotę (27 maca) o godzinie 15.00 legionowianie zmierzą się na własnym boisku z Błonianką Błonie.

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)

Bramki: Białas (45′) – Zjawiński (52′), Kluska (77′ k)
.
Pelikan: Niemira – Żółtowski, Tkacz, Rutkowski, Lisowski, Pomianowski, Wardzyński (80′ Kruk), Piekarski, Jóźwiak (66′ Kozieł), Białas, Kieplin

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska, Bajdur (90′ Lewandowski), Mroczek (90′ Karabin), Papazjan (67′ Dobrogost)

Żółte kartki: Lisowski, Żółtowski, Piekarski, Wardzyński – Barański, Koziara, Bajdur