fot. KP PSP Legionowo

W poprzedni wtorek (8 grudnia) około godziny 17.00 w miejscowości Stasi Las w gminie Serock doszło do groźnego wypadku. Ranna została w nim jedna osoba. Sprawca zdarzenia był, jak się okazało, niemal kompletnie pijany.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda. Uczestnicy zdarzenia zdołali opuścić pojazdy o własnych siłach. Jedna z osób uskarżała się na ból kolan. Po zbadaniu jej przez medyków uznano, że nie wymagała ona jednak hospitalizacji.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali trzeźwość obu kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem dostawczym miał dobrze w czubie, czego potwierdzeniem były krążące w jego organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

Poza policją i karetką pogotowia na miejscu zdarzenia były także obecne trzy zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych.