Od poniedziałku (21 września) działa w Starostwie Powiatowym w Legionowie długo oczekiwany punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Mieszkańcy powiatu legionowskiego zainteresowani pozyskaniem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie mogą tam liczyć na pomoc w przebrnięciu przez wymagane w tym przypadku procedury.

Chociaż rządowy program Czyste Powietrze nie funkcjonuje dotąd tak sprawnie, jak oczekiwali jego twórcy, są wciąż ludzie gotowi podjąć wyzwanie, przebrnąć wszystkie formalności, by na końcu uzyskać oczekiwany finansowy i ekologiczny efekt. WFOŚiGW przyznaje pieniądze m.in. na:
• wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
• docieplenie przegród budynku
• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
• instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
• montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jak donoszą powiatowi urzędnicy, punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze także nie ominęły komplikacje związane z COVID-19. Na szczęście niezbyt dotkliwe. Wszelkie informacje oraz wsparcie dla mieszkańców udzielane są w każdy czwartek: telefonicznie pod nr. 22 76 40 185, elektronicznie pod adresem powietrze@powiat-legionowski.pl albo na miejscu, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here