W sobotę (12 września) Jakub Rochnowski, 15-letni motorowodniak reprezentujący WKS Zegrze i Team 87, zwyciężył w I eliminacji Motorowodnych Mistrzostw Polski, które zorganizowano w Trzciance (woj. zachodniopomorskie).

Pierwsze w tym sezonie zawody młodego motorowodniaka były jednocześnie jego debiutem w dorosłej kategorii GT 30, czyli w klasie, w której łodzie napędzane silnikiem o mocy 30 KM osiągają prędkość przekraczającą 90 km/h. Póki co sezon zapowiada się obiecująco. Po pierwszych eliminacjach Jakub Rochnowski prowadzi w ogólnej punktacji z wynikiem 1100 pkt. W bieżącym roku w rywalizacji startuje siedmioro zawodników z polskich klubów motorowodnych. Wielu z nich to utytułowani i doświadczeni motorowodniacy, jednakże „młoda krew” w tym sporcie z pewnością uatrakcyjni zmagania i wzmocni sportową rywalizację. Kolejna edycja Motorowodnych Mistrzostw Polski odbędzie się 26 września w Rogoźnie (woj. wielkopolskie).

Jakub Rochnowski rozpoczął karierę zawodniczą w 2015 roku w młodzieżowej kategorii GT15, zdobywając mistrzostwo kraju i utrzymując ten tytuł do 2019 roku. Zawodnik zdobywał doświadczenie w barwach Wojskowego Klubu Sportowego Zegrze. Obecnie jest też członkiem zespołu Team 87.