fot. arch.

Do wznowienia rozgrywek piłkarskiej II ligi zostały niespełna dwa miesiące. Legionovia KZB Legionowo ma więc teoretycznie jeszcze sporo czasu, aby przygotować się do wiosny i skutecznie powalczyć o pozostanie w centralnych rozgrywkach.

Wiemy już z kim legionowianie zmierzą się w zimowych meczach kontrolnych. Ich sparingpartnerzy to jednak głównie trzecioligowcy. Pierwszy ze sparingów zostanie rozegrany 18 stycznia. Rywalem Legionovii będzie Broń Radom. W styczniu będą rozegrane jeszcze dwa mecze kontrolne: 25 stycznia legionowianie zmierzą się z Pelikanem Łowicz, a 29 z Ursusem Warszawa. Na luty zaplanowano z kolei aż pięć sparingów. Pierwszym lutowym rywalem Legionovii będzie Unia Skierniewice. Spotkanie to zostanie rozegrane 5 lutego. W kolejnym sparingu zmierzy się ona z Motorem Lublin (8 lutego), następnie zagra z wiceliderem II ligi Górnikiem Łęczna (12 lutego), później ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (15 lutego), a na koniec z kolejnym drugoligowcem, czyli Pogonią Siedlce.

Inauguracyjna wiosenna kolejka II ligi zostanie rozegrana w weekend 29 lutego – 1 marca. Legionovia KZB Legionowo na wyjeździe zmierzy się w niej z Garbarnią Kraków, z którą na początku sezonu przegrała w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Pierwsze spotkanie na własnym boisku legionowianie zagrają w weekend 7 – 8 marca. Ich rywalem będą rezerwy Lecha Poznań.