W połowie września szkoła Giganci Programowania postanowiła zachęcić młodych legionowian do poznania tajników informatyki. A przy okazji, podobnie jak w wielu innych miastach kraju, na dobry początek im się przedstawić. Wabikiem było hasło: „Koduj z gigantami”.

Akcja w ratuszu miała nie tylko lokalny wymiar. Na programistyczne wici zareagowano w całym kraju. – Ogólnopolska akcja „Koduj z gigantami” propaguje programowanie wśród dzieci i młodzieży. Organizuje ją szkoła Giganci Programowania, która ma swoje placówki w ponad 60 miastach w Polsce – informuje Agnieszka Paziewska, dyr. legionowskiej szkoły Giganci Programowania.

Cyklicznej, wrześniowej akcji chętnie patronują zarówno MEN i Ministerstwo Cyfryzacji, jak też lokalni samorządowcy. Dla uczestników warsztatów, w wieku od lat 7 do 18, to świetna szansa na złapanie informatycznego bakcyla. – Proponujemy sześć grup i zróżnicowanych tematycznie zajęć. W Legionowie skorzystało z nich ponad 70 dzieci. Dowiedziały się, co to jest programowanie, jak bezpiecznie korzystać z komputera. Uczymy tego, co najważniejsze – mówi dyrektorka placówki. – Chcieliśmy pokazać dzieciom, że programowanie nie jest trudne, rozwija wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. A przede wszystkim może to być dobra zabawa. Zależało nam też, aby pokazać rodzicom, że to coś godnego uwagi i warto rozwijać tego rodzaju zainteresowania – dodaje nauczyciel Maciej Klocek.

Z jednej strony dwa dni przygody z programowaniem to niewiele. Z drugiej, tyle wystarczy, aby dostrzec młode komputerowe talenty. – Czasem zdarzają się takie grupy, że naprawdę ciężko coś z nimi zrobić. A tutaj było widać, że wszyscy nastawieni są na programowanie. Mieli już za sobą mniejsze lub większe doświadczenie, więc w zasadzie to, co sobie założyłem do realizacji, to się udało – cieszy się informatyk. Jak podkreślają specjaliści, nauka programowania ma sens również wtedy, gdy ktoś nie planuje wiązać z nim kariery zawodowej. Po prostu taki fitness dla mózgu prędzej czy później przyda się każdemu uczniowi. – Zachęcam ich, żeby spróbowali. Czy będzie z takiej osoby programista, czy nie, na pewno odniesie to pozytywny skutek w przyszłości.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub na internetowej stronie szkoły. Swą legionowską siedzibę ma ona przy ulicy Strużańskiej 2B.

Poprzedni artykułWysyp prymusów
Następny artykułDzieci zbierają śmieci
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.