fot. Bartłomiej Bator

Marcin Sasal nie jest już trenerem Legionovii KZB Legionowo. Jak poinformował klub, umowa z nim została rozwiązana za porozumieniem stron. Nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Trener Sasal pracę w Legionovii rozpoczął w styczniu tego roku, czyli niedługo po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Gdy obejmował Legionovię zajmowała on trzecie miejsce w tabeli grupy I 3 ligi i do ówczesnego lidera, czyli Sokoła Aleksandrów Łódzki traciła aż osiem punktów. Debiut Marcina Sasala na ławce trenerskiej Legionovii nie był zbyt udany. W pierwszym meczu rundy wiosennej przegrała ona bowiem 1:0 z Unią Skierniewice. Później było już tylko lepiej. Zespół zremisował jeszcze w meczu z liderem, a później już tylko wygrywał. Wiosną Legionovia prowadzona przez trenera Sasala zwyciężała 15 razy, z czego aż 14 pod rząd, co dało zespołowi awans do drugiej ligi.

W centralnych rozgrywkach Marcinowi Sasalowi i jego drużynie już tak dobrze nie szło. Co prawda pierwszy mecz po powrocie do drugiej ligi Legionovia wygrała, ale później zespół zanotował aż osiem porażek z rzędu, mimo tego, że w wielu z tych przegranych spotkań legionowianie pokazywali całkiem niezłą grę i prezentowali się często lepiej niż ich rywale. Po dziewięciu kolejkach w drugiej lidze, Legionovia KZB Legionowo z zaledwie trzema punktami na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.