O niedzielnym (4 sierpnia) wyjeździe do Rzeszowa, piłkarze Legionovii KZB Legionowo będą chcieli z pewnością jak najszybciej zapomnieć. W meczu drugiej kolejki 2. Ligi legionowianie przegrali z tamtejszą Stalą aż 3:1. Tym samym Legionovia zakończyła swoją imponującą serię 15 kolejnych zwycięstw w ligowych spotkaniach. Pocieszeniem dla kibiców może być to, że gra podopiecznych trenera Marcina Sasala przez większą część meczu wyglądała naprawdę dobrze, a drużyna z pewnością nie zasłużyła na taki wynik.

Już po pięciu minutach gry legionowianie musieli zmienić swój plan na to spotkanie. W tej bowiem minucie zawodnik Stali, Damian Kostkowski wykorzystał dokładne podanie w pole karne Legionovii i pewnym strzałem głową pokonał Jakuba Stafaniaka. Podopieczni trenera Marina Sasala musieli więc zacząć gonić wynik. I przyznać trzeba, że przystąpili do tego z wielkim animuszem. Z minuty na minutę Legionovia zaczynała zdobywać coraz większa przewagę i stwarzać coraz większe zagrożenie po bramką rywali. Niestety w wykończeniu akcji brakowało im zarówno trochę szczęścia jak i skuteczności. Strzały albo mijały bramkę Stali, albo tez padały łupem jej bramkarza. W pierwszych 45 minutach wynik spotkania już się nie zmienił. Do szatni zespoły schodziły więc przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Legionovia znów niestety dała się zaskoczyć rywalom. Po dziesięciu minutach od wznowienia gry podopieczni trenera Sasala przegrywali już trzema bramkami. Gol na 2:0 padł w 49 minucie. Po fatalnym błędzie Jakuba Stefaniaka do bezpańskiej piłki podbiegł Artur Pląskowski i bez problemu umieścił ją w siatce bramki Legionovii. Sześć minut później ten sam zawodnik popisał się świetnym strzałem zza pola karnego i było już 3:0. Legionovia znów rzuciła się do odrabiania strat. W 60. minucie udało jej się zdobyć bramkę kontaktową. Jej strzelcem był jeden z nowych zawodników zespołu, 25-letni obrońca Jonatan Straus. Mimo ambitnej gry do ostatniego gwiazdka sędziego, legionowianom nie udało się już zmienić wyniku meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stali Rzeszów 3:1.

Po dwóch kolejkach Legionovia KZB Legionowo z trzema punktami na koncie zajmuje 10 miejsc w tabeli. W trzecim meczu sezonu 2019/2020 podopieczni trenera Marcina Sasala zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (10 sierpnia) o godzinie 17.00.

Stal Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)

Bramki: Damian kostkowski 5′, Artur Pląskowski 49′, 50′ – Jonatan Straus 60′

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak (80′ Bartosz Gołaszewski), Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Jonatan Straus, Adam Imiela (50′ Mateusz Małek), Luka Janković, Konrad Zaklika (59′ Stanisław Wawrzynowicz), Patryk Koziara, Eryk Więdłocha, Karol Podliński (59′ Arkadiusz Gajewski)