Rusza modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdującego się na legionowskim Stadionie Miejskim. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w środę rano prezes KZB Legionowo, jako główny inwestor, w towarzystwie prezydenta miasta oraz radnych przekazała wykonawcy teren pod realizację tej inwestycji. Wszystkie prace mają być gotowe w ciągu 45 dni od momentu wprowadzenia firmy na plac budowy.

– Wprowadzamy dzisiaj na teren inwestycji wyłonioną w przetargu firmę, która zajmie się modernizacją bocznego boiska na Stadionie Miejskim. Jest to przedsiębiorstwo Eversport, które prowadzi pan Marcin Marcinkowski. Wybraliśmy najlepszy system kładzenia tej nawierzchni. Trawa będzie miała odpowiednią długość, będzie też pod nią właściwy podkład. Dzięki temu trenujące tu dzieci będą się czuły tak jakby trenowały na prawdziwej murawie – powiedziała Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo. – To na co zamieniamy tę już wyeksploatowaną nawierzchnię będzie zdrowsze dla często dopiero kształtujących się stawów tych młodych piłkarzy. Obecnie ta sztuczna trawa jest położona bezpośrednio na ubitej ziemi. W tej nowej technologii będzie najpierw dwucentymetrowa miękka mata i dopiero na to położona trawa, ale z innym granulatem niż to jest obecnie. Z tym, który teraz jest był problem, że w letnie dni on wydawał nieprzyjemną woń – dodał prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ten problem bezpowrotnie zniknie. – Jest to system, ponieważ nie jest to sama sztuczna trawa zasypana granulatem, a trawa ułożona na shockpadzie, czyli na elastycznej dwucentymetrowej macie. Dopiero na takie podłoże jest kładziona sześciocentymetrowa trawa zasypana piaskiem kwarcowym i co ważne nie granulatem SBR, który tu jest obecnie, a który powstaje z przemielonych opon samochodowych, ale granulatem EPDM, który nie wydziela takich zapachów i nie brudzi. Cały system będzie bardzo przyjazny dla stawów i układu kostno-szkieletowego dzieci i dorosłych. Będzie bardzo elastyczny i przede wszystkim bardzo nowoczesny – powiedział Marcin Marcinkowski, prezes firmy Eversport.

Cała inwestycja ma kosztować niespełna milion osiemset tysięcy złotych, z czego prawie połowa pochodzi ze środków zewnętrznych. Spółce KZB Legionowo udało się bowiem pozyskać ponad 700 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Z budżetu wydamy na to tylko 750 tysięcy złotych, reszta będzie pochodziła z budżetu państwa, Mamy nadzieję, że ta nawierzchnia będzie teraz służyła kolejnych kilkanaście lat – mówi prezydent Smogorzewski. Boczne boisko na legionowskim Stadionie Miejskim istnieje już ponad dwanaście lat i jest trzecim na Mazowszu pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią.