Derbowe wyjazdowe spotkanie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zakończyło się pewnym zwycięstwem Legionovii KZB Legionowo. Wynik meczu to 2:0, a strzelcami bramek byli Piotr Krawczyk i Kamil Wolski.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w niedzielę (7 kwietnia) w Nowym Dworze Mazowieckim nie była specjalnie porywająca. Mieliśmy sporo walki w środku pola, ale klarownych sytuacji podbramkowych było niestety jak na lekarstwo. Widać było, że oba zespoły nastawiały się przede wszystkim na to, aby nie stracić gola. I to w pierwszych trzech kwadransach spotkania im się udało. Do szatni drużny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona meczu było już znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych Marcina Sasala. Legionowianie zaczęli wyraźnie przeważać i kreować groźne sytuacje. Już pięć minut po wznowieniu gry, gol Piotra Krawczyka dał Legionovii prowadzenie. Po zdobyciu bramki podopieczni Marcina Sasala nadal dominowali. Świt nie zamierzał się jednak łatwo poddać. Gospodarze dążyli do wyrównania, jednak na szczęście dla Legionovii, byli bardzo nieskuteczni. W 84. minucie gospodarzy dobił Kamil Wolski, strzelająca bramkę na 2:0 i tym samym ustalając wynik spotkania.

Po derbowym zwycięstwie Legionovia KZB Legionowo awansowała na drugie miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów co Sokół Ostróda i Lechia Tomaszów Mazowiecki. Liderem nadal jest Sokół Aleksandrów Łódzki, do którego legionowianie ciągle tracą sześć punktów. Oba Sokoły oraz Legionovia i Lechia są więc w dalszym ciągu w grze o awans do drugiej ligi. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze 13 kolejek.

W następnym meczu Legionovia KZB Legionowo zmierzy się na własnym boisku z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 16.00.