Już po raz trzeci w lasach w pobliżu ulicy Zakopiańskiej w Legionowie odbył się Półmaraton Leśny „Na żarcie”. Na starcie sobotniego (30 marca) biegu zorganizowanego tradycyjnie już przez DPD Arenę Legionowo stanęło blisko 150 biegaczy.

– Trasa jest dosyć wymagająca, bo po zimie te ścieżki i dukty leśne są troszeczkę wyeksploatowane. Myślę, że uczestnicy dadzą z siebie wszystko, ale odczują też trudy tego biegu. O to tu jednak chodzi, żeby się zmęczyć, ale też i wykazać się na trasie tą pozytywną energią – powiedział Michał Kobrzyński, kierownik DPD Areny Legionowo. Wśród mężczyzn z czasem godzina, 12 minut i 18 sekund pierwsze miejsce zajął Łazarz Kapaon z Warszawy. Drugi był Adam Zalewski z Nasielska z czasem godzina, 12 minut 36 sekund, a trzeci Kamil Skorupa z Nowej Suchej – godzina, 14 minut, 9 sekund. Najlepszy legionowianin, czyli Maciek Milewski na metę wbiegł czwarty. Jego czas to godzina, 14 minut i 45 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Bereznowska z Wieliszewa z czasem godzina, 23 minuty, 25 sekund. Drugie miejsce zajęła Karolina Lewandowska z miejscowości Gamratka – godzina, 29 minut i 19 sekund, a trzecie Sara Grabowska-Tofel z Ząbek – godzina, 34 minuty i 30 sekund.

Sobotnim Półmaratonem Leśnym „Na żarcie”, DPD Arena Legionowo zainaugurowała tegoroczny sezon plenerowych imprez sportowych. Kalendarz ma być napięty i obfitować w wiele ciekawych wydarzeń. – W tym miejscu chciałbym więc zachęcić wszystkich mieszkańców Legionowa do tego, żeby uczestniczyli w naszych imprezach. Każdy znajdzie coś dla siebie. To są wydarzenia zarówno zawodowe, półzawodowe, jak i w pełni amatorskie i rekreacyjne. Przygotowaliśmy szeroką ofertę i jeszcze raz zapraszam wszystkich do czynnego brania w nich udziału – dodał Michał Kobrzyński. Najciekawiej zapowiada się tegoroczna Legionowska Dycha. Bieg rozpocznie się bowiem o godzinie 20.00. A wszystko dlatego, żeby uniknąć tropikalnego upału, który niemal co roku towarzyszy tej największej legionowskiej imprezie biegowej. Będziemy więc mieli w mieście pierwszy, może nie nocny, ale na pewno wieczorny bieg.