Od 14 do 16 grudnia na 25-metrowej pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski 15-letnich Juniorów Młodszych. O tytuły oraz medale walczyło 469 zawodniczek i zawodników ze 124 klubów. Znalazł się wśród nich także Rafał Smoliński z UKS Delfin Legionowo.

W pierwszym dniu zawodów podopieczny Piotra Cesarczyka startował na dystansie 50 m stylem dowolnym, uzyskując w eliminacjach czas 24,87 s, który zapewnił mu występ w popołudniowym bloku w finale B. Tam Rafał Smoliński nie miał już sobie równych i wygrał rywalizację z czasem 24,40 s, bijąc jednocześnie swój rekord życiowy. Jak się później okazało, na tych mistrzostwach nie jedyny.

W sobotnich kwalifikacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym Rafał razem z innym zawodnikiem uzyskał czas 26,94 s. Więc aby wyłonić ostatniego uczestnika finału B, konieczne były repasaże. Niestety legionowski pływak nieznacznie je przegrał i nie zakwalifikował się do bloku popołudniowego. Jednak osiągając czas 26,52 s, ustanowił swój nowy rekord życiowy.

W kolejnym dniu zawodów Rafał Smoliński zakończył udział w mistrzostwach kraju startem na 100 m stylem dowolnym. I ustanowił w nim kolejną życiówkę (55,48 s), co dało mu 24 miejsce w eliminacjach.

Poprzedni artykułPrzez żołądek do sedna
Następny artykułPraca od święta
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 47-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here