W środę (2.05) chwilę przed godziną 2 w nocy do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Warszawie oraz Powiatowego Stanowiska w Legionowie wpłynęły zgłoszenia o pożarze budynku w Jabłonnie przy ulicy Modlińskiej przy granicy z Warszawą. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest murowany pustostan. Ogień zlokalizowany był na poddaszu budynku i zajął pokrycie dachowe, wydostając się na zewnątrz. Natychmiast rozwinięto 3 linie gaśnicze i podano prądy wody w natarciu na płonący budynek. Do środka wprowadzono roty ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą. Strażacy przeszukali wszystkie pomieszczenia, informując dowodzącego akcja o braku osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybył Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 10 w Warszawie asp. sztab. Krzysztof Goślicki.

Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do rozbiórki zagrażających elementów dachu i dokładnym przelaniu wodą. Akcja gaśnicza trwała 2 godziny.