Ponad 800 skontrolowanych kierowców, a wśród nich dwóch w stanie nietrzeźwości. To efekt poniedziałkowej (8 stycznia) akcji policji pod nazwą „Trzeźwy poranek – nie prowadzę na kacu” zorganizowanej na terenie powiatu.

Już o świcie policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Legionowo oraz ościennych komisariatów wspólnie z kolegami z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzali kontrole kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek- nie kieruję na kacu”. Funkcjonariuszy można było spotkać w wyznaczonych punktach na terenie całego powiatu: w Legionowie na skrzyżowaniu ulicy Zegrzyńskiej ze Strużańską, w Serocku na ul. Pułtuskiej i w okolicach zapory w Dębe, w Nieporecie na ul. Jana Kazimierza. Policjanci prz4eproawadzali także kontrole w Olszewnicy na ul. Nowodworskiej i w Jabłonnie na ul. Modlińskiej przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 61.

 

W przeciągu czterech godzin skontrolowanych zostało przeszło 800 kierujących. W ręce policjantów wpadło 2 nietrzeźwych kierowców. – Rekordzistą okazał się 51-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki scania, u którego alkomat wskazał 1.8 promila. 51-latka zatrzymali policjanci z Serocka. Kolejny nietrzeźwy, który został zatrzymany przez policjantów z drogówki podczas wczorajszych działań to 57-letni kierujący fiatem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu. Do zatrzymania mężczyzny doszło na ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Obaj kierujący wkrótce usłyszą zarzuty grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów – informuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.

Działania „Trzeźwy poranek-nie prowadzę na kacu” będą cyklicznie przeprowadzane przez legionowskich policjantów na terenie całego powiatu. Jak podkreśla podkom. Kuligowska, celem tych działań jest wyeliminowanie z naszych dróg osób, które wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu i stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

KG