KPR Legionowo przegrał dwa pierwsze spotkania w sezonie, jednak w każdym z nich pokazał się z dobrej strony. Mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski był być może przełomowy dla drużyny, która przed sezonem przeszła gruntowną przebudowę.

KPR nie był faworytem tego starcia. Legionowianie przystępowali do meczu osłabieni brakiem Michała Prątnickiego, który w poprzedniej kolejce nabawił się urazu wykluczającego go z gry na kilka tygodni. Gracze KPR-u rozpoczęli mecz z dużym animuszem, chcąc pokazać siedzącemu na ławce rozgrywającemu, że podczas jego nieobecności będą w stanie zdobywać ligowe punkty. Bardzo dobrze grali Kacper Adamski, szalejący na skrzydle Michał Ignasiak oraz Mikołaj Krekora, który skutecznie powstrzymywał rzuty gości. KPR objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 11:10.

W drugiej części spotkania przyjezdni zaczęli naciskać i legionowianie mieli coraz większe problemy z powstrzymywaniem ataków gości. Szwankowała również skuteczność. W 44 minucie meczu goście doprowadzili do stanu 16:16, a parę minut później objęli prowadzenie 20:18. Wydawało się, że powrócą demony z poprzedniej kolejki, kiedy KPR po znakomitej pierwszej połowie wypuścił z rąk wygraną w Mielcu.

Do zakończenia spotkania pozostawała minuta, goście prowadzili 22:23. Grający w przewadze gracze KPR-u nie zamierzali się poddawać. Na dwie sekundy przed końcową syreną Kacper Adamski zdecydował się na rzut, który dał legionowianom wyrównanie i szansę na zwycięstwo w serii rzutów karnych.

Konkurs rzutów karnych lepiej rozpoczęli gracze Piotrkowianina. Kacper Adamski spudłował i wydawało się, że to jednak goście będą cieszyć się ze zwycięstwa. Wtedy jednak Mikołaj Krekora pokazał jak ważnym jest graczem dla klubu z Legionowa. Doświadczony bramkarz obronił dwa kolejne rzuty i pierwsza seria zakończyła się wynikiem 3:3. Drugą rozpoczął Michał Grabowski, pewnym rzutem pokonując bramkarza gości. Adam Pacześny nie zdołał pokonać Krekory i KPR mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie!

KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:23 (11:10),  karne 4:3

KPR Legionowo:Krekora, Kujawa,Wyrozębski – Adamski – 9,Ignasiak – 5, Grabowski – 3, Niedziółka – 2, Ciok – 2, Jędrzejewski – 2, Brinovec, Gawęcki, Rutkowski, Suliński, Fugiel, Kowalik, Miecznikowski,

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski – Makowiejew – 10, Góralski – 4, Iskra – 3, Surosz – 2, Woynowski – 2, Kaźmierczak – 1, Pacześny – 1, Mróz, Urbański, Swat, Andreou, Pożarek, Achruk, Rutkowski.