W dniach 1-2 lipca w Belfaście odbyły się mistrzostwa świata w biegu 24h. Rewelacyjny wynik zanotowała zawodniczka Wieliszew Heron Team Patrycja Bereznowska, która wygrała zawody.

Rywalizacja polegała na tym, by okrążenie o długości 1652 m przebiec jak najwięcej razy w ciągu doby. Podczas zmagań zawodnicy mogą odpoczywać oraz posilać się. 31 – latka przebiegła 258.333 km i wyprzedziła inną reprezentantkę polski Aleksandrę Niwińską (251.078 km) oraz amerykankę Katalin Nagy(248,970km). Biegaczka pobiła także swój własny rekord świata, który ustanowiła na Mistrzostwach Polski w Łodzi i zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Polki zdobyły również srebrny medal w klasyfikacji drużynowej, w której musiały uznać wyższość Amerykanek. Wśród mężczyzn zwyciężył podchodzący z Japonii Yoshihiko Ishikawa, który wyprzedził Johan Steene ze Szwecji. Podium uzupełnił reprezentujący Polskę Sebastian Białobrzeski.