KPR RC Legionowo zakończył sezon 2016/17 w dobrym stylu. Drużyna z Legionowa po zaciętym meczu pokonała na wyjeździe SPR Stal Mielec 30:25.

W składzie KPR-u po raz ostatni zagrało kilku graczy, którzy stanowili o sile legionowian w obecnym sezonie. Dlatego też, gracze prowadzeni przez Roberta Lisa robili wszystko, by pożegnać się zespołem w dobrym stylu. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, ale to gospodarze zdołali w końcówce tej odsłony wyjść na prowadzenie. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:13 dla Stali.

W drugiej połowie meczu długo trwała wymiana ciosów. Mielczanie nie byli w stanie powiększyć przewagi, KPR nie był w stanie doprowadzić do remisu. Impas został przełamany w 47 minucie, gra gospodarzy się załamała. Gracze Stali zaczęli popełniać błędy, które skrzętnie wykorzystywali szczypiorniści z Legionowa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KPR-u 30:25.

Dziwny i niezbyt udany sezon dobiegł końca. Zakończyła się również pewna era w historii KPR-u, którego kształt w przyszłych rozgrywkach pozostaje wielką niewiadomą.

SPR Stal Mielec – KPR RC Legionowo 25:30 (15:13)

SPR Stal:Lipka, Łukawski, Wiśniewski – Wilk, Krępa, Janyst, Rusin, Kłoda, Kubisztal, Dementiew, Basiak, Krygowski, Chodara, Krupa, Ćwięka.

KPR RC:Stojković, Krekora, Wyrozębski – Titow, Kasprzak,Mochocki, Ignasiak, Prątnicki,Gumiński, Brinovec, Gawęcki, Miecznikowski.