W derbach powiatu legionowskiego Wisła Jabłonna okazała się lepsza od Sokoła II Serock zwyciężając 5:1. Drużyna Ryszarda Stromeckiego zrobiła kolejny wielki krok w kierunku awansu do „A” klasy.

Drużyna z Jabłonny pozostaje niepokonana od października i była zdecydowanym faworytem meczu z Sokołem. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy już w 4 minucie spotkania wyszli na prowadzenie po strzale Pawła Madeja.

Trzy minuty później było już 2:0. Wisła przeprowadziła ładną zespołową akcję, którą wykończył Mateusz Bytomski. Wisła panowała na boisku i wydawało się, że gracze z Serocka nie będą w stanie jej zagrozić. Ambitnie grający goście zdołali jednak zdobyć kontaktową bramkę, której autorem był Jakub Dytyniak.

Drugie 45 minut stało pod znakiem dominacji Wisły. Przewaga graczy z Jabłonny rosła z każdą minutą i kolejne bramki wydawały się jedynie kwestią czasu.Wisła podwyższyła prowadzenie w 57 minucie. Jarosław Kowalski technicznym uderzeniem pokonał Bednarza i losy rywalizacji wydawały się rozstrzygnięte.Wisła nie zamierzała jednak na tym poprzestawać. W 61 minucie spotkania doskonale dysponowany tego dnia Paweł Madej minął dwóch obrońców Sokoła i doskonałym podaniem obsłużył Mikołaja Kropicza, który nie dał szans bramkarzowi gości. Dobiegające z trybun okrzyki „Benzema”, były w pełni uzasadnione. To była fantastyczna akcja gracza z Jabłonny. Madej swoją świetną postawę ukoronował w 66 minucie meczu, strzelając swoją drugą bramkę w meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1.

Wisła przewodzi rozgrywkom i nad trzecią w tabeli Bednarską ma już 11 punktów przewagi. Wydaje się, ze tylko kataklizm może odebrać drużynie z Jabłonny awans do „A” Klasy.

Wisła Jabłonna – Sokół II Serock 5:1 (2:1)