Wojciech Lalek i jego podopieczne mają za sobą fantastyczny sezon, a jego ukoronowaniem miało być zwycięstwo w finale Młodej Ligi Kobiet. Niestety, KS Pałac Bydgoszcz wykorzystał słabszy dzień legionowianek i zwyciężył w wielkim finale 3:1.

Pierwszy set był wyrównany, jednak to przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi i zdołały wydrzeć Legionovii zwycięstwo. W drugiej partii dominowały zawodniczki z Bydgoszczy, które szybko zbudowały przewagę i wygrały do 17. Trzeci set dawał nadzieję na odrodzenie legionowianek, które poprawiły grę w przyjęciu i popełniały mniej błędów. Legionovia wygrała 25:18 i zgromadzeni na legionowskiej Arenie kibice mieli nadzieję na to, że doprowadzi do tie-breaka. Czwarta odsłona spotkania zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Wojciecha Lalka, które prowadziły 15:10. Legionovia nie była jednak w stanie utrzymać prowadzenia i oddała pole rywalkom, które ostatecznie wygrały do 22 i zdobyły upragniony tytuł.

Przegrana w finałowym meczu jest bolesna, ale drużyna zdobywając srebrny medal osiągnęła gigantyczny sukces, który będzie procentował w przyszłości.

Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 22:25)