W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Biegów Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. W rywalizacji wzięła tym razem nieco mniejsza liczba uczestników, prawdopodobnie ze względu na odbywający się w Warszawie Orlen Marathon oraz niezbyt sprzyjającą aurę.

Anna Maroń: „Jest to 33 edycja Biegów Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Biegi wiosenne, chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, ale bardzo się cieszymy bo w zawodach wzięło udział prawie 150 dzieciaków, a w biegu OPEN ponad 60 osób.”

Bieg odbywał się na dwóch dystansach. Panowie mieli do pokonania 12,1 km natomiast Panie 6 km. Wśród kobiet triumfowała Kamila Podłocka – Dobrowolska, która dosłowanie znokautowała rywalki uzyskując czas 22:25.

Kamila Podłocka: „Biegnę tutaj drugi raz. Poprzednio biegłam w biegu Mikołajkowym. Trasa jest bardzo wymagająca, ale trzeba przyznać, że bardzo ładna. 6 km to fajny dystans, cieszę się, że udało mi się przetrzymać czołówkę mężczyzn i tutaj na końcu wbiec jako pierwsza.

Koleje miejsca zajęły Ewelina Sobocińska z czasem 27:16, oraz Patrycja Dettlaff, która ukończyła rywalizację z wynikiem 28:41. Wśórd panów ze zwycięstwa cieszył się biegacz z Ukrainy Sergii Rybak, który pokonał trasę w czasie 44:33. Drugie miejsce zajął Bartosz Świątkowski, trzecie przypadło natomiast weteranowi Dariuszowi Wieczorkowi.