Idziemy na piknik, prezydent zaprasza!

0
542

Niespełna miesiąc temu, 26 marca, mieszkańcy Legionowa jak nigdy wcześniej pokazali, że ich Mała Ojczyzna jest czymś, o co należy i trzeba walczyć. Niemal jednogłośnie powiedzieli NIE dla Warszawy Jacka Sasina. Pokazali też całej Polsce, jak ważna jest lokalna demokracja, tłumnie stawiając się przy referendalnych urnach. Teraz prezydent Roman Smogorzewski postanowił im za to podziękować.

Frekwencja w lokalnych referendach zwykle nie przekracza kilku czy kilkunastu procent. W Legionowie była ona zaskakująco wysoka – wyniosła ponad 46 proc. Pokazuje to, że temat MegaWarszawy oczyma PiSu jest nie do przyjęcia. – Chciałbym serdecznie podziękować naszym mieszkańcom za to, że poszli na referendum. Pokazaliśmy całej Polsce, której oczy były skierowane na nasze miasto, że jesteśmy wspólnotą i nie damy się podzielić, nie damy zniszczyć naszej Małej Ojczyzny – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Aby podziękować mieszkańcom i ponownie poczuć tę więź, która połączyła wszystkich 26 marca, prezydent zaprasza na Piknik Obywatelski. – Bawmy się wspólnie, rozmawiajmy, przygotowaliśmy wiele atrakcji: występy sceniczne, stoiska instytucji i partnerów, konkursy z nagrodami, kiełbaskę, którą będzie można kupić za symboliczną złotówkę i samodzielnie grillować albo upiec na ognisku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party, po nim zapraszam na dyskotekę – zachęca prezydent Smogorzewski. – Na scenie wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, Centrum Artystyczne MetroKultura, Na Luzie, Legionowskie Młode Talenty, Erin, Alexia Dance Studio i Gośka Andrzejewska. Po nich After Party i Dj Illusion – wylicza Tamara Mytkowska z ratusza, dodając, że nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: dmuchaniec, wata cukrowa i popcorn to tylko niektóre z nich.
Podczas pikniku po raz pierwszy zaprezentowany też będzie zakupiony dla Komendy Powiatowej Policji przenośny dymomierz optyczny DS2. Urządzenie to pozwala sprawdzić, czy auto z silnikiem diesla spełnia obowiązujące normy emisji przez pojazdy wyposażone w silniki o zapłonie samoczynnym. Na wydzielonym stanowisku będzie można bezpłatnie przebadać jakość spalin – dodaje Mytkowska.
Piknik Obywatelski już w niedzielę od godz. 15.00 przy Arenie Legionowo

IgorZ