Legionovia Legionowo uległa na wyjeździe Olimpii Elbląg. Druga porażka w meczu o punkty za kadencji Mirosława Jabłońskiego, wstydu jego drużynie jednak nie przynosi.

Olimpia przed spotkaniem była sąsiadem legionowian w tabeli i ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby na przywrócenie nadziei na pościg za czołową czwórką ligi. Zanim jednak spotkanie na dobre się rozpoczęło, gospodarze prowadzili już 2:0. Dwukrotnie trafił Ressel i wydawało się, że Legionovia nie ma szans na odwrócenie losów spotkania. Nadzieję, na to, że można jednak coś w tym spotkaniu zdziałać przywrócił w 30 minucie fantastycznym uderzeniem Wojciech Kalinowski. Siedem minut później do wyrównania strzałem głową doprowadził Krystian Miś. Druga część spotkania przyniosła jeszcze większe emocje. Olimpia rozpoczęła lepiej, tworząc dogodne sytuacje, jednak to podopieczni trenera Jabłońskiego wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Daniel Kraska, który pokonał bramkarza Olimpii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Podrażniło to graczy z Elbląga, którzy rzucili się do ataku i już chwilę później sędzia przyznał im jedenastkę, którą na bramkę zamienił Pietroń. Ostatnie 25 minut spotkania to napór gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć zwycięską bramkę. Głęboko cofnięta Legionovia broniła się dobrze i szczęśliwie. Niestety, szczęście opuściło drożynę z Legionowa w 89 minucie spotkania. Oko w oko z Wilkiem stanął Bojas, który nie dał szans bramkarzowi Legionovii i zapewnił Olimpii zwycięstwo 4:3.

Legionovia z 35 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli. W następnej kolejce do Legionowa przyjeżdża Warta Poznań.

Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo 4:3 (2:2)Bramki: 1:0 Ressel (12′), 2:0 Ressel (14′), 2:1 Kalinowski (30′), 2:2 Miś (37′), 2:3 Kraska (63′), 3:3 Pietroń (65′-k.), 4:3 Bojas (89′)

Olimpia:Daniel – Pietroń, Kubowicz, Wenger, Maciążek (76′ Bukacki), Bojas, Iwanowski (75′ Lisiecki), Danowski, Ressel (46′ Stępień), Szuprytowski, Kolosow (66′ Piceluk).