W ostatniej kolejce fazy zasadniczej ORLEN Ligi Legionovia Legionowo zmierzyła się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.  Było to spotkanie, które  nie miało żadnego wpływu na sytuację zespołów w tabeli . Wiadomo było, że Tauron nie ma szans na awans do czołowej czwórki, a Legionovia nie opuści ostatniego miejsca w tabeli.

Pomimo tego, drużyna Macieja Bartodziejskiego chciała zaprezentować się jak najlepiej na tle faworyzowanego rywala.  Legionowianki rozpoczęły spotkanie z przytupem. Dobrze funkcjonował blok oraz zagrywka, zawodniczki z Dąbrowy Górniczej miały problemy w przyjęciu. Legionovia budowała przewagę i zakończyła pierwszego seta dwoma asami serwisowymi Joanny Pacek.

Początek drugiej partii dawał nadzieję na to, że Legionovia ma szansę sprawić niespodziankę.  Gospodynie widząc, że mecz nie będzie łatwą przeprawą, wzięły się do roboty i szybko zniwelowały przewagę uzyskaną przez legionowianki na początku seta. Podopieczne Macieja Bartodziejskiego nie zamierzały jednak składać broni i wyszły na prowadzenie 11:10. Niestety, z czasem Tauron opanował sytuację i zwyciężył 25:21.

Trzecia odsłona meczu stała pod znakiem dominacji MKS-u, który łatwo zbudował kilku punktową przewagę (15:9)  i nie oddał jej już do końca partii.

W czwartym i jak się później okazało, ostatnim secie, gra Legionovii zupełnie się załamała. Młode siatkarki z Legionowa popełniały sporo błędów technicznych, przestały zdobywać punkty po zagrywce. Tauron tymczasem bezlitośnie punktował i nieubłaganie oddalał się od coraz bardziej zagubionych legionowianek. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17 i trzy punkty zostały w Dąbrowie Górniczej.

Zakończył się sezon zasadniczy ORLEN ligi. Legionovia, która zajęła 14 miejsce w tabeli zmierzy się w playoff z drużyną KSZO Ostrowiec. Jeżeli zwycięży, uratuje ten niezwykle ciężki sezon, jeżeli natomiast przegra jej ligowy byt stanie pod znakiem zapytania.

Taruon MKS Dąbrowa Górnicza vs Legionovia Legionowo 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Tauron MKS: Horka, Dziękiewicz, Paszek, Weiss, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (libero) oraz Castiglione, Ciesiulewicz, Drabek (libero), Cabrera

Legionovia: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Adamek (libero) oraz Pacak, Korabiec (libero), Wawrzyniak, Rasińska